elektricheskiy-kotel-kupit-v-zhitomiri
Всі хто замислюється про автономне опалення обов’язково розглянуть варіант придбання електрокотла. Але як вибрати відповідний електрокотел, і взагалі, чи варто опалюватися електрикою? На ці та інші важливі питання ми відповімо в цій статті, а заодно зруйнуємо деякі міфи, що супроводжують цей тип опалювальних пристроїв.

Загальна інформація про електричні котли

Стандартні електрокотли для опалення — пристрої досить прості, які представляють собою потужний нагрівач і циркуляційний насос. Потужності електрокотлів дуже різні і можуть досягати 240 кВт.

Отже приступимо до руйнування міфів. Електрокотел для опалення — неефективний прилад, який до того ж використовує найбыльш дорогий із способів обігріву приміщення. Але не можна не погодитися з тим, що це один з найпрактичніших і найзручних способів обігріву. Завдяки автоматичному регулюванню, компактності, відсутності продуктів згоряння електрокотел займає лідируючі позиції з продажу на ринку опалювальних систем.

Цікаво, що найчастішим запитом в пошукових системах є «економічний електрокотел для опалення». Сам факт його наявності змушує оплакати систему нинішньої освіти.

Винесені в окрему котельню, котел і бойлер будуть марно розсіювати 100-200 КВт/год щомісяця

jelektricheskie-kotly-otoplenija-v-zhitomiri
Варто пам’ятати, такий нагрівальний прилад має ККД в 100%. Тобто, вся використана електроенергія повністю переходить в тепло всередині приміщення і навіть та її частина, яка витрачатися на роботу циркуляційного насоса. Економічні електроктли — міф, створений продавцями цих приладів. Це ніщо інше як черговий маркетинговий прийом. Звичайно, різні системи опалення з електрокотлами будуть віддавати тепло по-різному. Ефективність котла, який знаходиться в підвалі буде набагато нижче ніж ефективність котла в кімнаті, адже частина тепла втрачається на його корпусі.

Водяна тепла підлога буде більш ефективною ніж радіатори, адже температура в кімнаті розподілиться раціональніше, а гаряче повітря не стане накопичуватися під потоком. Котел з програматором може прогрівати приміщення вночі, коли тариф на електроенергію набагато нижче. Зниження температури всього лише на 2 градуси здатне заощадити приблизно 20% витрат. Єдине що необхідно зробити, це заздалегідь продумати розташування опалювальних приладів і напрямок руху конвекційних потоків.

Переваги системи опалення з електрокотлом

 • Повна відсутність продуктів згоряння і якого впливу на склад атмосфери в приміщенні.
 • Зручність керування. Вам не потрібно буде постійно регулювати температуру, досить тільки поставити бажане значення температура теплоносія чи повітря.
 • Безпека. Виключена можливість вибуху або отруєння газом.
 • Не потрібно окремо місце дял зберігання палива.
 • Простота установки.

Недоліки електрокотлів

Основні недоліки таких приладів грунтуються на самому принципі роботи.

Прямий нагрів теплоносія. Це по правді невиправдане, невигідне використання ресурсів. Вже багато років існують теплові насоси. Елементарне перекачування тепла з вулиці значно вигідніше, оскільки таким чином кількість зекономленої електроенергії збільшиться як мінімум в 3 рази. При використанні насосів типу грунт-вода і вода-вода кількість теплової ефективності перевищить кількість витраченої електроенергії в 6 разів.

Електрокотел з’явився на ринку досить давно і з тих пір його пристрій мало змінювалося. Однак буквально за останні пару років з’явилися дешевші низькотемпературні, керамічні та плівкові котли. Не дивлячись на вартість за допомогою цих пристроїв управління нагрівом житла стало значно простіше. Крім того вони дозволяють уникнути розсіювання тепла під час його транспортування, а також рівномірно розподілити навантаження по електромережі будинку.

В електрокотлах теплоносієм є вода. Виходячи з цього установка електричного котла на дачі або в заміському будинку може бути проблематичною. Все тому, що коли котел не працюватиме — радіатори і труби будуть розморожені. Конвектори і масляні обігрівачі здатні вберегти Вас від цієї проблеми.

Які бувають електрокотли?

elektricheskiy-kotel-kupit-v-zhitomiri1

конструкція електрокотла

Як правило, покупців мало цікавить принцип роботи котла, а серед технічних характеристик, як правило, вказується потужність, габарити і діаметр різьби на вході/виході. Однак ми зануримося глибше і розглянемо особливості електрокотлів.

Пікова потужність електрокотла впливає на схему його підключення.

 • Котли з потужність в 3,5 кВт, котел можна сміливо підключати до звичайної розетки.
 • Якщо потужність становить 3,5 — 7 Квт, то такий котел необхідно підключити до щитка за допомогою виділеного кабелю. Для таких котлів допустимо живлення від 220 В. Окремий кабель — не примха виробника, а необхідне правило електричної безпеки, згідно якому максимальний струм на розетці обмежується 16 амперами.
 • Котли потужністю від 7 кВт харчуються ТІЛЬКИ від 380 В.

Заземлення — обов’язковий етап у всіх випадках.

Як розрахувати потужність котла?

Необхідна потужність залежить від багатьох факторів, а саме:

 1. Висота стель. Чим вище стелі — тим більше об’єм повітря в будинку.
 2. Товщина і матеріал стін. Не важко здогадатися що 10 см залізобетону попустило значно більше тепла ніж сип-панель в 20 см.
 3. Загальна площа вікон і їх кількість, тип рам, тип склопакета, кількість камер.
 4. Покриття даху, наявність мансарди, горища.

Отже, потужності котла в кіловатах дорівнює 1/10 всієї площі будинку в м2. Таким чином, електрокотел потужністю в 10 кВт підійде для будинку площею в 100 м2.

Принципи роботи електрокотлів

princip-raboty-elektricheskogo-kotla

Котли на ТЕНах

ТЕНи для котлів

Усередині ємності з проточною води знаходяться звичайні трубчасті нагрівачі. Циркуляція забезпечується насосом. Також є розширювальний бак. Регулювання потужності відбувається східчасто з включенням 1 або декількох нагрівачів. Якщо потрібно, користувач може задати примусово максимальну потужність.

Проблеми таких котлів:

 • У разі витоку води ТЕНи перегріються і згорять. За їх відключення відповідає автоматика, яка може не завжди спрацювати.
 • Трубчасті нагрівачі з часом покриваються накипом, який здатний знизити потужність котла і привести до перегріву ТЕНів. Хоча в замкнутому контурі кількість вапна у воді незначно, і навряд чи значно посприяє утворення великої кількості накипу.
 • Пристойні габарити.

Електродні котли

електродні котли

Такий котел має групу електродів всередині труби з діелектрика. Нагрівання води викликає струм, що протікає у воді завдяки солям в ній.

Такі котли досить компактні і мають зовнішній блок цифрового управління. Абсолютна безпека — їх головна перевага. Якщо система буде розгерметизована або станеться витік нагрів води просто припинитися (струм не зможе текти між електродами якщо немає теплоносія).

Але є й інша сторона медалі. Вона полягає в тому, що в якості теплоносія може виступати вода з певним складом.

До того ж, електроди з часом розчиняються у воді.

Індукційні котли

індукційні котли

Електромагнітна індукція — ось принцип роботи таких котлів. Обмотка з ізольованого дроту намотана навколо труби з діелектрика. Струм, який по ній тече створює електромагнітне поле, яке провокує нагрів феромагнетиків в трубі.

Такі котли досить компактні і працюють без циркуляційних насосів, хоч і можуть бути ними доповнені. Такий пристрій робить ресурс котлів практично вічним, оскільки відсутні рухомі і елементи, які руйнуються з часом. Хоча живлення котла без води може принести йому шкоду, адже сердечник розжариться за кілька секунд.

Теплоносій не має значення для таких котлів.

Підлкючення до системи опалення

kupit-elektricheskiy-kotel-v-zhitomiri

Найбільш популярний спосіб — включити електричний котел і циркуляційний насос в просту систему барачного типу. Кільце по контуру приміщення, паралельно якому врізані конвектори або радіатори — от і вся розводка.

Котел підключається в розрив кільця.

Найбільш економна обв’язка електрокотла складається з:

 • Системи водяної теплої підлоги. Саме вони найбільш раціонально розподілять тепло по всьому приміщенню.
 • Теплоаккумулятор — теплоізольований накопичувальний бак, вода в якому нагрівається під час дії нічного тарифу на електроенергію і поступово охолоджується днем, віддаючи тепло приміщенню.

  Наша адреса:
  г. Житомир, пер. 2-й Полевой 2
  Контактні тел.:
  +380 (98) 269 45 86
  +380 (63) 116 11 52

  Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах:

   

  ×

   ×