Газовий опалювальний котел
 — це сучасний технологічний і комфортний центр опалювальної системи. Конденсаційний газовий котел опалення завдяки сучасній конструкції робить опалення заміського будинку ще більш комфортним і економічним.

Принцип роботи конденсаційного газового опалювального котла був відомий більше ста років тому, але використовувати його ефективно стали зовсім недавно. Коли з’явилася можливість використання при виробництві котлів опалення сплавів, стійких до корозії, і різних марок нержавіючої сталі.

Розглянемо характеристики та конструкцію конденсаційного і звичайного газового котла. Звичайний газовий котел опалення продукти згоряння у вигляді нагрітого відпрацьованих газів пропускає через решітку теплообмінника газового котла, де вони передають частину своєї енергії теплоносія. У котлі гази за допомогою димоходу вилітають в атмосферу і втрачають частину теплоти. Разом з газами йде в повітря і водяна пара, що утворюється при згоранні палива. Ця пара знижує ефективність, відбираючи у котла приховану енергію, яку конденсаційний котел може зберігати і передавати в систему опалення.

Приніцип дії конденсаційного опалювального котла

  Коли пара охолоджується, вонаперетворюється в рідину, іншими словами конденсується, вивільняючи деяку кількість теплоти. Звичайний котел бореться з конденсацією в ньому, а в конденсаційному газовому котлі конденсація є плюсом. Конденсація налагоджена в спеціальному теплообміннику, якого площа трохи збільшена, цей теплообмінник передає тепло системі опалення. Теплота, яка виробляється при повному спалюванні одиниці палива, вважаючи частина, яка вивільняється при конденсації, називається вищої теплотою згоряння палива. Кількість теплоти без урахування теплоти конденсації називається нижчою теплотою згоряння палива.


Це і є головна відмінність конденсаційних котлів опалення, яке збільшує коефіцієнт корисної дії до 108-109%. За законами фізики втрати енергії неминучі і ККД не може перевищувати 100%.

 kondensacyyni-kotly-v-zhitomiri

Тут важливо правильно інтерпретувати терміни і в цьому полягає така величина ККД котла. Для порівняння теплової ефективності котлів конденсаційних і звичайних газових котлів розрахунок проводиться за значенням нижчої теплоти згорання палива. Всі фізичні розрахунки ведуться на підставі вимірюваного значення нижчої теплоти згорання палива. В наслідок цього це не реальний ККД, а умовний ККД. При розрахунку ККД по вищій теплоті згоряння палива величина ККД конденсаційних газових котлів виходить високою в порівнянні зі звичайними газовими котлами.

 

Переваги конденсаційних котлів опалення — це їх висока економічність, яка на 15-20% вище, ніж у звичайних котлів. У конденсаційних котлах використовуються високотехнологічні пальники, що забезпечують приготування паливно-повітряної суміші в оптимальних для даного режиму горіння пропорціях. Управління пальником регулярно перевіряє співвідношення паливної суміші, що мінімізує ймовірність часткового згоряння палива. У газах в процесі роботи конденсаційного котла знижується кількість шкідливих викидів. Низька температура газів, що відходять дозволяє використовувати димоходи для відводу з пластмаси, це зменшує витрати на їх установку. Конденсаційні котли в загальному подібні традиційним.

 

Конденсаційні котли виконуються в настінному варіанті і, іноді, випускаються і підлогові опалювальні конденсаційні котли високої потужності, які застосовуються в промислових приміщеннях. Від звичайних котлів вони відрізняються теплообмінником,  зроблений з кислотостійких матеріалів, таких як силумін або нержавіюча сталь. Утворений водний конденсат за рахунок підвищеної кислотності викликає корозію сталі і чавуну, які використовується в виготовленні звичайних котлів опалення. Теплообмінник за формою виконується у вигляді труб складного перетину з додатковими спіралеподібними ребрами. Це збільшує площу теплообміну і підвищує ефективності роботи опалювального котла.

kondensaciynuq-kotel-v-zhitomiri

У конденсаційному котлі встановлений перед пальником вентилятор, який висмоктує з газопроводу газ, змішує з повітрям і направляє в пальник робочу паливну суміш. Видалення димових газів здійснюється через коаксіальні димоходи «труба в трубі», які виконані з термостійкого пластика. Керований автоматикою насос оптимізує потужність системи опалення, економить електроенергію і знижує шум від циркулюючого в опалювальній системі теплоносія.


Ефективність найдосконалішого котла опалення в значній мірі залежить від параметрів системи опалення. Чим нижче температура теплоносія, тим повніше буде конденсуватися пара, а значить, тим більша частка прихованої теплоти буде повертатися в опалювальну систему, а значить вище буде і ККД опалювального котла.

 

Систему опалення під конденсаційний котел слід встановлювати відповідну, розраховану на більш низьку температуру теплоносія. Проект такої системи повинен враховувати температуру теплоносія в зворотному контурі, яка не повинна перевищувати 60 ° С при будь-яких кліматичних умовах. При невеликому морозі температура у зворотній лінії становитиме близько 45-50 ° С і котел буде працювати в режимі конденсації. Необхідні умови повинні бути дотримані в підлогових системах опалення або системах низькотемпературного опалення. Режим конденсації в цьому випадку забезпечується протягом усього періоду опалення. Необхідна умова для роботи конденсаційного котла в режимі енергозбереження — це температура теплоносія в звороті системи опалення менше 57 ° С. Зі зниженням температури відбувається підвищення ККД конденсаційного котла.

Якщо  встановити конденсаційний котел на місце  старого звичайного, не змінюючи всю систему опалення, то більшу частину часу він буде працювати з ефектом конденсації, більш ефективно, ніж старий котел опалення. Це пов’язано з тим, що найхолодніші дні складають в нашому кліматичному поясі близько 10% всього опалювального періоду, отже  протягом 90%  цього періоду може з’явитися. Конденсаційний газовий котел опалення може бути одноконтурним або двоконтурними. Вони використовуються для опалення будинку або для нагріву гарячої води, і потужність їх може становити 20-100 кВт.

kondensaciyni-kotly-v-zhitomiri1

Для побутових цілей цього достатньо, а для промислового або офісного застосування випускаються більш потужні моделі в підлоговому виконанні. Виробляються виробниками котлів комплекти для підключення, розширювальні баки, нейтралізатори конденсату, запобіжні пристрої, а також комплекти трубної обв’язки котлів і підключення гідравлічної стрілки, системи відводу димових газов. Це наймасовіший тип опалювальних приладів в Європі, а в багатьох країнах встановлення будь-яких інших газових котлів , крім конденсаційних, заборонена через більш низькі викиди шкідливих речовин і більш високий ККД котла опалення. Деякі держави дбають про своїх громадян, забороняючи продавати не економічне і не екологічне обладнання.

 

Наша адреса:
г. Житомир, пер. 2-й Полевой 2
Контактні тел.:
+380 (98) 269 45 86
+380 (63) 116 11 52

Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах:

 

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

    ×

      ×