Як вибрати твердопаливний котел?

tverdotoplivniy_kotel-v-zhitomiri-kupit

Як вибрати твердопаливний котел?

Твердопаливні котли одночасно вважаються традиційним і сучасним обладнанням для опалення. Такі пристрої здатні наповнити будь-який будинок оптимальної атмосферою затишку і комфорту.

Дуже важливо знати як правильно вибрати котел, що працює на твердому паливі. Адже цей пристрій досить непростий і недешевий, а ефективність, економічність, продуктивність всієї системи опалення буде напряму залежати від вибору котла.

Джерела енергії твердопаливних котлів

chem-topit-tverdotoplivnuy-kotel

Перш ніж приступити до вибору котла, треба визначитися з типом палива. Сьогодні твердопаливні котли здатні працювати на різних видах палива, серед яких:

 • вугілля;
 • дрова;
 • торф;
 • брикети;
 • пелети.

Якісний котел може виробляти теплову енергію практично з будь-якого виду твердого палива. Це зручно, ефективно, а найголовніше, економляться значні кошти.

Вугільні котли

Якщо ви проживаєте за міською межею і роздумуєте який же твердопаливний котел купити — будьте впевнені, кращого варіанти ніж вугільний котел вам не знайти. Саме вугілля стане оптимальним варіантом палива. Такі котли підходять тим, у кого немає можливості зберігати вдома велику кількість дров, але при цьому необхідно отримати від техніки максимальну потужність. До того ж вугільні котли не вимагають дорогого монтажу додаткового обладнання.

Основні переваги:

 1. Відносно невисока вартість обладнання та палива;
 2. Універсальність;
 3. Абсолютна автономність.

Дров’яні та пелетні котли

Ці котли мають високу потужність (до 200 кВт), ефективність, економічність, а також такі котли можна встановлювати як у приватних будинках так і в автономних міні-котельнях.

Не можна не відзначити і те, що паливо яке потрібно для котлів, а саме пелети і деревину, можна вигідно купити в будь-якій точці нашої країни. Крім того, дров’яні та пелетні котли також відрізняються високим ККД — до 90%, тривалістю горіння палива, повним згоранням сировини і можливістю установки спеціального завантажувального бункера.

Піролізні котли

Особливістю піролізних котлів є можливість спалювати тверде біологічне паливо. Ця біомаса (сільськогосподарський і деревні відходи) під впливом високої температури виділяє горючий газ. Він досить довго горить і забезпечує ефективну теплопередачу. ККД таких котлів становить 85-92%.

Джерела енергії твердопаливних котлів

На що звернути увагу при виборі твердопаливного котла

kupit-tverdotoplivnuy-kotel-v-zhitomiri

Перед вибором твердопаливного котла необхідно продумати і врахувати безліч чинників. Отже, розглянемо їх.

 1. Площа будівлі, яка буде опалюватися. Від цього параметра залежить необхідна потужність обладнання, а також тип палива, тому даний параметр вважається критичним при виборі твердопаливного котла.
 2. Висота стель.
 3. Рівень тепловтрат. Він безпосередньо залежить від товщини стін, перекриттів і матеріали, з яких вони виготовлені. Також врахуйте кількість і площу дверних і віконних прорізів.
 4. Показники найнижчої температури. Як правило, показники грунтуються на зимових температурних значеннях. Це дозволить забезпечити оптимальні характеристики обігріву.

Розрахунком потужності огрівальної техніки, як правило, займається фахівець-теплотехнік. Але використовуючи спеціальну інструкцію ці розрахунки може виконати будь-яка людина. Попередня потужність твердопаливного котла береться з розрахунку 1 кВт потужності на приміщення, площа якого становить 10м2 і висотою стель у 3 метри.

Потужність твердопаливного котла для великих будівель розраховується аналогічно. Так, для опалення будинку площею 100 м2 необхідний котел потужністю 10 кВт. Фахівці рекомендують купувати котел з додатковим запасом потужності в 1-2 кВт.

Схема твердотопливного котла

Автоматична і ручне завантаження твердопаливних котлів

Після того як ви визначилися з потужністю котла, виникає питання, який вибрати механізм завантаження?

Автоматична подача палива

Такі котли мають основну частину і спеціальний бункер, в який і завантажується паливо. Як правило, одного завантаження вугілля, пеллет або відходів зерна вистачає на 3-5 доби безперервної роботи котла. Розміри бункерів бувають різними. Кожен покупець вибирає розмір виходячи зі своїх потреб. Автоматична подача палива відбувається за допомогою шнека або поршня.

Основні переваги автоматичної подачі палива:

 • економія палива;
 • виняток ручного завантаження;
 • гарантія постійної потужності техніки.

Ручне завантаження

Це безсумнівно традиційний вид твердопаливного обладнання. Такий вид завантаження припускає що завантаження палива відбуватиметься своїми руками. Такий обладнання також здатне працювати на будь-якому виді палива від вугілля до брикетів і торфу.

Твердопаливний котел з автозавантаженням

Матеріал теплообмінника котла

tverdopalivnuy-kotel-v-zhitomiri

Найбільш популярними матеріалами для виготовлення теплообмінника твердопаливного котла є чавун і сталь.

Чавунні

Варто відзначити, що максимальної продуктивність від таких котлів можна домогтися при використанні вугілля як палива. У разі застосування деревини ККД обладнання може знизитися.

Основні переваги устаткування з чавунними теплообмінниками:

 • відносна невисока вартість;
 • можливість швидкого ремонту;
 • універсальність палива.

З мінусів варто відзначити невисокий ККД (65-75%), потреба чистки, а також високу інертність.

Сталеві

Основним видом палива для котлів даного типу є дрова або брикети з відходів деревного виробництва. В даний час на вітчизняному ринку можна знайти велику кількість моделей зі сталевими теплообмінниками, які один від одного відрізняються декількома основними параметрами: товщина металу, конструктивні особливості теплообмінника, ККД, часом роботи на одному завантаженні палива.
сталеві

Котли з такими теплообмінниками можуть працювати на одному завантаженні протягом 4-8 годин. У такому випадку вам не доведеться часто закидати паливо, що дуже зручно.

Робочі параметри твердопаливного котла

parametry-tverdopalivnuy-kotel-v-zhitomiri

Для того щоб вибрати оптимальний твердопаливний котел мало врахувати характеристики приміщення, також слід звернути увагу і на певні якості самих опалювальних пристроїв.

Тип палива. Універсальність твердопаливних котлів у плані використання різних видів палива дозволяє значно скоротити витрати на опалення, а також підібрати найбільш відповідне устаткування для певного об’єкта.

Об’єм камери згоряння. Від цього фактора залежить наскільки комфортним буде використання обладнання та його продуктивність.

Автоматизація роботи техніки. Практично в усі твердопаливні котли вже вбудована система автоматизації, але в разі її відсутності необхідно уточнювати можливість монтажу надалі.

Рівень безпеки пристрою. Безпека твердопаливного котла настільки ж важлива як і його ефективність. При виборі котла зверніть увагу чи є в ньому система автоматичного відключення і сигналізації.

Енергоспоживання. Більшість твердопаливних котлів автономні і працюють без підключення до електромережі. Але при покупці не зайвим буде уточнити цей момент, адже все ще зустрічаються моделі, для коректної роботи яких необхідно електрику.

Вартість техніки. Ціна також часто є основним показником якості та надійності котла. Не спокушайтеся на дешеві джерела тепла, як правило вони не володіють тією кількістю характеристик, яке необхідно для якісного обігріву приміщення.

Твердопаливні котли — відмінна можливість швидко, якісно і недорого обігріти будь-яку будівлю від компактного дому і до промислових об’єктів.

Наша адреса:
г. Житомир, пер. 2-й Полевой 2
Контактні тел.:
+380 (98) 269 45 86
+380 (63) 116 11 52

Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах:

 

  ×

   ×